کـــاراتــه ایـــرانیــان

کاراته در استان همدان دانلود فینال مسابقات کومیته زنان - فرانسه 2010
کاراته در استان همدانتصاویری بسیار دیدنی از مسابقات جهانی کاراته سال 2008
کاراته در استان همداندانلود تصاویر بسیار دیدنی از مسابقات قهرمان آذربایجانی
کاراته در استان همدانکلیپی زیبا از مسابقات رافائل آقایوف 
کاراته در استان همدانگلچینی بسیار زیبا از تکنیکها در مسابقات کاراته
کاراته در استان همداندانلود تصاویری زیبا از مسابقات کومیته
کاراته در استان همدانتصاویری زیبا از مسابقات کاراته (کومیته)
کاراته در استان همداندانلود لحظاتی زیبا از مسابقات الکس بیامونتی ایتالیائی

 

      ارتباط با مدیر وبلاگ               
ارتباط با مدیر وبلاگ
        
    


حمله به عنوان بهترین شکل دفاع محسوب می‌گردد، (بهترین دفاع، حمله است). در هنگام مواجهه با یک حریف، الگوها و شکل‌های متعددی از حمله (تاکتیک) وجود دارد که می‌توان آنها را بکار برد اما سه شیوه زیر به عنوان مهمترین و اساسی‌ترین تاکتیک‌های حمله به شمار می‌آیند.


Sensen no Sen سن‌سن نو سن

در چنین وضعیتی شما و حریف هر دو آماده و قصد حمله را دارید. حمله شما بایستی در یک چشم به هم زدن و در فاصله زمانی بین تمرکز ذهنی حریف بر روی حمله و اجرای تکنیک مورد نظر وی صورت بگیرد. به عبارت ساده‌تر شما زمانی حمله‌تان را شروع می‌کنید که حریف به فکر حمله ‌کردن می‌باشد و زمانیکه تکنیک شما به روی هدف مورد نظر رسیده که حریفتان در ابتدای شروع حمله خود می‌باشد.

 

Sen no Sen سن نو سن

در سن‌نوسن شما و حریف تقریباً بطور همزمان حمله می‌کنید. آگاهی شما نسبت به قصد حریف در حمله به شما این اجازه را می‌دهد تا قدری سریعتر از وی حمله کرده و ضربه خود را قبل از وی وارد کنید. این استراتژی به دِآی یا دِآشی نیز مشهور است. مثال خوب و روشن از سن‌نوسن، هانگِکی است که یکی از اصول پنجگانه دفاعی در شیتوریو کاراته می‌باشد.

Go no Sen گو نو سن

در چنین وضعیتی می‌بایست آرامش خود را حفظ کرده و حریف را به دقت زیر نظر بگیرید. دفاع شما بایستی یک عکس‌العمل ناخودآگاه در مقابل ضربه حریف باشد و بایستی قبل از بازگشت حریف به وضعیت اولیه، به او حمله کنید. در شیتوریو کاراته، راکـّا، ریوسویی، تِنی و کوشـّین به عنوان زیر مجموعه‌های اصلی گو نو سن محسوب می‌گردند.